Częste pytania

Strona główna / Częste pytania

Zadzwoń do nas lub napisz! W zakładce „Kontakt” znajdziesz numer interwencyjny i adres. Opisz dokładnie sytuację, jeśli możesz – zrób zdjęcia i nam je wyślij. Podaj dokładny adres, a jeśli nie możesz go ustalić – możliwie jak najwięcej punktów orientacyjnych. Zostaw do siebie namiar, najlepiej numer telefonu, żebyśmy mogli zadzwonić, gdybyśmy nie mogli trafić we wskazane miejsce. Pamiętaj, że nie ujawniamy Twoich danych!

Jeśli żyje na uwięzi, która ma minimum 3 metry lub w kojcu, jego schronienie jest odpowiednich rozmiarów i ocieplone, niedziurawe, to tak, może taki pies żyć na dworze. W Ustawie o Ochronie Zwierząt nie ma wyjątków dotyczących rodzajów psów, które mogą mieszkać na zewnątrz.

Chip to nie jest GPS i nie ma możliwości wysyłania sygnałów. Pomaga jedynie ustalić właściciela, jeśli zwierzę zostanie znalezione i sprawdzone urządzeniem do odczytywania czipów, ale tylko pod warunkiem, jeśli czip jest zarejestrowany w bazie.

Zrób plakaty, wyznacz miejsce, nagłośnij akcję… Pamiętaj jednak, że zbiórki publiczne trzeba zgłosić i rozliczyć. Możesz umówić się ze Stowarzyszeniem, że zorganizujesz zbiórkę w ramach zgody, którą posiada Stowarzyszenie. Jeśli chcesz zorganizować jakaś większą akcję, zadzwoń do Aleksandry Niewiadowskiej: 533 307 455.

Według Ustawy o Ochronie Zwierząt, pies może żyć na uwięzi, jednak warunkiem jest to, że jej długość nie będzie krótsza niż 3 metry. Czyli tak, jest to dozwolone.