Kubuś

Kubuś

29.05.2019r. otrzymaliśmy zgłoszenie interwencji – pies w bardzo kiepskim stanie, z ranami, mieszka z właścicielem pod adresem… Pojechaliśmy sprawdzić, czy może szczęśliwie informacja będzie nieprawdziwa, ale na to, co zobaczyliśmy, nie byliśmy przygotowani. Niewielki, czarny psiak, poraniony, ze startym nosem, wyłysieniami, z ropą w uszach, żebrami na wierzchu i ogromnym smutkiem i zmęczeniem w oczach. Obraz nędzy i rozpaczy! Właściciel Kubusia żył razem z psem z bardzo skromnych warunkach, nie bardzo czuł potrzebę leczenia zwierzaka, dla niego Kubuś wyglądał całkiem w porządku, pan tłumaczył się też brakiem środków finansowych, a przecież kiedy stan psa nie był tak zaawansowany, może i leczenie nie byłoby drogie? Z drugiej strony widać było, że właściciel jest przywiązany do psa, po prostu opiekował się nim tak, jak potrafił.

W trakcie rozmowy z właścicielem Kubuś… sobie poszedł. Uznał, że nie ma co tyle rozmawiać, świat wzywa! Właściciel podpowiedział, gdzie psiak może być i faktycznie nietrudno było go znaleźć, ale to też pokazuje, jakie życie miał zwierzak. Robił, co chciał, chodził, gdzie chciał, wszyscy byli pewni, że sobie po prostu poradzi…

Wytłumaczyliśmy panu, dlaczego musimy zabrać psiaka, zrozumiał, że potrzebuje lepszej opieki; nawet się z nim pożegnał. Zrzekł się Kubusia, dzięki czemu w każdej chwili mogliśmy zacząć szukać mu domu.

Dziś już wiemy, że właściciel nie poradziłby sobie z leczeniem skóry Kuby – pies ma chorobę autoimmunologiczną, musi przyjmować sterydy, preparaty na ochronę wątroby i inne. Na szczęście uszy udało się wyleczyć do końca, chociaż gdyby o nie zwyczajnie zadbano od początku, nie byłoby z nimi takiego problemu.

Kubuś przez chorobę nie będzie „ładniejszy”, chociaż dla nas jest najpiękniejszy i uroczy. Trzeba go pokochać takim, jakim jest, a to nie będzie trudne, bo od środka to bardzo radosny, przyjacielski, kochający ludzi i inne zwierzaki pies!

Kubuś obecnie przebywa w domu tymczasowym, ten radosny filmik właśnie pokazuje już jego życie pełne spokoju i miłości.