Ogólnie o IDZ

Stowarzyszenie „Inicjatywa Dla Zwierząt”
pl. Słowiański 17/3, 65-069 Zielona Góra

Numery telefonów:
+48 784 90 77 92
E-mail: stowarzyszenieidz@gmail.com

Dyżury w siedzibie IDZ:
czwartek 16.00-18.00

Informacje o nas

Stowarzyszenie „Inicjatywa Dla Zwierząt” powstało w 2004 roku. Celem, który od początku nam przyświecał była pomoc zwierzętom. Powstaliśmy by pomagać tym, których prawa często są zapominane, pomijane, ignorowane… Zwierzęta nie mają niestety głosu by upomnieć się o swoje i w ciszy cierpią złe traktowanie. My chcemy być ich głosem i przypominać ludziom o obowiązkach jakie spoczywają na nich względem naszych braci mniejszych.Stowarzyszenie tworzą ludzie w różnym wieku: od nastolatków do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Łączy nas wspólna pasja jaką są zwierzęta. Kochamy je z całego serca i chcemy, by dzięki naszym działaniom były szczęśliwe a ich los łaskawszy.

W naszych działaniach skupiamy się głównie na pomocy psom i kotom, ale nie jest nam obojętny los koni, krów czy świń. Zdarza nam się pomagać królikom, bocianom, a nawet bobrom, jenotom czy szopom. Przeprowadzamy liczne interwencje, w wyniku których ratujemy okrutnie traktowane zwierzęta. Pomagamy również właścicielom, których nie stać na leczenie swoich pupili. Organizujemy sterylizacje, kastracje, pomoc weterynaryjną. W szkołach spotykamy się z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku, rozmawiamy o zwierzętach i staramy się kształtować właściwą postawę wobec nich, uczulić najmłodszych na ich krzywdę, wzbudzać empatię.
Zdajemy sobie sprawę, że to co robimy, to trudne i obciążające psychicznie zadanie. Wiemy jednak, że nasza misja jest bardzo ważna i nie możemy zaprzestać działać… nie chcemy tego zrobić.
Dnia 20.02.14 roku w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Zwierząt” odebrało statuetkę Lubuskiego Anioła Roku 2013 nadaną przez Kapitułę „Lubuskiego Anioła Roku”2013. Komisja w składzie: Maria Miłuch społeczniczka, przewodnicząca Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych; Eugeniusz Kurzawa Gazeta Lubuska, Paulina Nodzyńska Gazeta Wyborcza; Romek Awiński Radio Zielona Góra; Monika Zapotoczna RTV Lubuska; Aleksandra Piechowska Radio Plus; oraz Grzegorz Hryniewicz inicjator plebiscytu postanowili przyznać tytuł „Lubuskiego Anioła Roku” Stowarzyszeniu w kategorii Instytucja.

Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej

Stowarzyszenie „Inicjatywa Dla Zwierząt”
pl. Słowiański 17/3, 65-069 Zielona Góra

Numery telefonów:
 +48 784 90 77 92
 E-mail: stowarzyszenieidz@gmail.com

Dyżury w siedzibie IDZ:
czwartek 16.00-18.00